środa, 18 czerwca 2014

Afery, taśmy, podsłuchy, czyli odrobina polityki

Teoretycznie to nie pierwsza afera, więc powinniśmy przyjąć kolejną bez specjalnego zdziwienia. Większość Polaków pewnie myśli, że już ich parę było i nic się wielkiego nie stało. Media znowu mają temat, "potrąbią" trochę, nic się nie wyjaśni i temat sam się po jakimś czasie wyciszy. 

Otóż mylisz się, jeśli uważasz, że ujawnione rozmowy pokazują zwykłe negocjacje polityczne i nie dotyczą Ciebie i Twojego życia. 

W ujawnionych taśmach, prezes NBP, uzgadnia z szefem MSW możliwość finansowania deficytu budżetowego poprzez skupowanie od banków komercyjnych obligacji rządowych. Takie działanie jest zabronione w Polsce i wielu krajach świata, gdyż jest to najprościej mówiąc dodruk pieniądza bez pokrycia, który powoduje wzrost inflacji, a to prowadzi do wzrostu cen wszystkich produktów. 

Jeżeli taki proceder będzie miał miejsce, ceny dóbr gwałtownie wzrosną, a to sprawi, że za Twoje 100 zł, będziesz mógł kupić o wiele mniej rzeczy niż dzisiaj, a Twoje ciężko uzbierane oszczędności zaczną tracić na wartości szybciej, niż w tej chwili!

Wynika z tego, że obóz rządzący, był gotów doprowadzić do pogorszenia kondycji finansowej wszystkich Polaków tylko po to, żeby ratować swoje stołki. To niewyobrażalna arogancja władzy i kompletny brak jakiegokolwiek poziomu moralności, etyki i poszanowania obywateli. Dobrze byłoby, żebyś pamiętał o tym w najbliższych wyborach. Pamiętaj też o Twoich skradzionych pieniądzach z OFE. Pamiętaj, że władza łupi Cię podatkami i parapodatkami na każdym kroku, a to wszystko, obniża Twój standard życia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz