poniedziałek, 18 sierpnia 2014

Embargo pogrąży wiele firm

Sytuacja firm transportowych po wprowadzeniu embarga na polskie produkty jest dramatyczna. Z dnia na dzień, tysiące firm straciło zlecenia. Nawet firmy, które miały stałe kontrakty na linii Polska-Rosja lub Europa-Rosja, nagle zostały bez pracy. Ciężarówki, które wjechały na teren Federacji Rosyjskiej, a nie przeszły odprawy celnej przed 1 sierpnia, zostały zawrócone. 

W tym momencie powinna pojawić się refleksja dla przedsiębiorców, którzy postawili wszystko na jedną kartę, tzn. nie zadbali o budowanie tzw. "drugiej nogi". Jak pokazuje rzeczywistość, jedna decyzja polityczna, może drogi przedsiębiorco położyć cały Twój biznes w ciągu kilku tygodni. Jeśli nie zdywersyfikowałeś odpowiednio wcześniej działalności, no to niestety masz duży problem. 

Budowanie firmy trwa zazwyczaj długo, a zburzyć można niestety bardzo szybko. W związku z tym, jeśli myślisz długofalowo o swoim biznesie, to zawczasu powinieneś oddalać pieniądze od firmy i inwestować w aktywa, które w razie takiej sytuacji, jaka ma w tej chwili miejsce, pomogą Ci przetrwać. Budowanie aktywów powinno odbywać się równocześnie z reinwestowaniem zysków w firmę. Jeśli bowiem, wszystko będziesz inwestował w firmę, to przy pierwszej kryzysowej sytuacji, możesz mieć problemy finansowe.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz