piątek, 1 sierpnia 2014

Kto się nie rozwija, ten się zwija

To, że człowiek całe życie się uczy, wiedzą właściwie wszyscy. Jednak mało kto wdraża tę zasadę w życie. Oczywiście są tacy, którzy namiętnie studiują po dwa, trzy kierunki, jakieś podyplomówki i inne wynalazki. Pytanie tylko, czy o to właśnie chodzi? Czy chodzi o to, żeby mieć mnóstwo niekoniecznie potrzebnych dyplomów? Kiedyś modne było studiowanie po to, aby pochwalić się tzw. "papierkiem". Dzisiaj ważniejsze od papierka są umiejętności.

Prawda jest taka, że studia oferują głównie teoretyczną wiedzę, która najczęściej jest już lekko zdezaktualizowana. W związku z tym, jeśli student nie poświęci dodatkowego czasu, żeby zgłębić jakiś temat, nie ma raczej szans na to, żeby stanowił pożądany "towar" na rynku pracy

Mało kto jest świadomy tego, że oprócz rozwoju zawodowego, ważny - a może nawet ważniejszy - jest rozwój osobisty. W życiu niezbędna jest umiejętność komunikowania się i sprzedawania samego siebie, czyli marketing osobisty. Bo kto ma wiedzieć o tym, że Ty skończyłeś tyle i tyle fakultetów, umiesz to, czy tamto, znasz tyle i tyle języków itd? 

Jim Rohn powiedział: "Standardowa edukacja zapewni Ci przeżycie. Samokształcenie fortunę". Zgadzasz się z tym? Jeśli tak, korzystaj z kursów i szkoleń w wybranej dziedzinie, a po jakimś czasie staniesz się specjalistą. Możesz skorzystać z linków zamieszczonych w prawym menu. Zainicjuj swoją osobistą akademię eksperta.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz