niedziela, 17 sierpnia 2014

Masz bogaty, czy biedny umysł?

Wiesz dlaczego tak wielu osobom jest dzisiaj ciężko? A zwłaszcza w Polsce, mimo, że żyjemy w XXI wieku? Bo mamy "biedne" umysły! Bo na wiele lat Państwo, zwolniło obywateli z myślenia, z aktywności i inicjatywy. Nie dziw się więc, że tylko wąska grupa ludzi jest bogata i niezależna finansowo. Pomijam fakt jakichś innych okoliczności, dzięki którym ktoś stał się bogaty. Jednak co do zasady, nigdy nie stanie się bogatym ten, kto nie wykazuje inicjatywy, przedsiębiorczości, kto tylko narzeka, jęczy i stęka, ale nic nie robi, aby to zmienić.
Gdybym Cię dziś zapytał, ile zarabiasz każdego dnia, gdy oglądasz telewizję, kiedy śpisz, albo gdy jesteś na wakacjach? Co byś odpowiedział? Czy ta kwota nie oscyluje przypadkiem w granicach zera? No to powiem Ci, że jesteś w poważnych tarapatach. Właśnie dlatego jest bieda w naszym kraju. Ale to jest bieda nie w portfelu, ale w umysłach.

Naprawdę bogaci ludzie, gdy jadą na zakupy, zastanawiają się, kto im za nie zapłaci. Tak! Zastanawiają się, czy ich AKTYWA w tym momencie zaspokoją ich konsumpcję. Aktywa, to kura znosząca złote jajka. Bogaci korzystają ze złotych jajek, ale nigdy, pod żadnym pozorem nie zabiją swojej kury. A Ty masz swoją kurę? Jakie aktywa posiadasz i ile dochodu pasywnego przynoszą?

O innych kluczowych zasadach, którymi kierują się bogaci ludzie możesz dowiedzieć się z tego artykułu.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz