poniedziałek, 21 lipca 2014

Pracując na etacie niczego nie zbudujesz cz. II

Kontynuując wątek, chciałbym, żebyś się teraz zastanowił nad tym, jak Twoja sytuacja zmieniła się przez ostatnie 5 lat? Czy w tym okresie zauważyłeś wyraźny postęp w rozwoju i w finansach? Jeśli są to tylko kosmetyczne zmiany, to oznacza jedno. Musisz zacząć robić coś innego. Jak stwierdził Albert Einstein, tylko głupiec może oczekiwać innych rezultatów robiąc cały czas to samo. Więc jeżeli Twoja sytuacja niewiele się zmieniła, to nie oczekuj, że radykalnie się zmieni. Po prostu zacznij robić coś innego.

Kolejną kwestią jest to, gdzie chcesz się znaleźć za 5, 10, 15 lat? Chcesz realizować czyjś plan na życie, czy też swój? Chcesz żyć, tak jak ktoś chce, czy tak jak Ty chcesz? Jeżeli sądzisz, że teraz jesteś bezpieczny, bo pracujesz na etacie w urzędzie, instytucji, w banku lub w korporacji, to jesteś w poważnym błędzie. To jest złudne bezpieczeństwo. Dzisiaj pracę się miewa. Nie znasz dnia, ani godziny. Kilka tygodni temu, Getin Leasing zwolnił 400 osób. Dzisiaj ryzykiem jest, szukanie tego rodzaju bezpieczeństwa.

Jest na to pewien sposób. Musisz być otwarty, proaktywny, nieustannie poszukiwać możliwości i szans. Bogaci wszędzie widzą szanse, a biedni wszędzie przeszkody. Do której grupy chcesz należeć? Ale nie oczekuj też, że uda Ci się to zrobić w ciągu 8-godzinnego dnia pracy. Jeśli będziesz robił to co inni, to będziesz miał to, co inni. 

Musisz dać z siebie więcej. Na pewno więcej niż 8 godzin dziennie. Jak długo? To zależy od Twoich celów. Na pewno przez kilka lat. Warto jednak dać z siebie wszystko przez kilka lat i później żyć tak jak tego pragniesz, niż pracować do śmierci bez widoków na godne i wymarzone życie.

To co możesz zrobić w tej chwili, to zapoznać się z tym, co ja robię, żeby osiągnąć swoje życiowe cele. To biznes związany z marketingiem sieciowym i internetowym. Internet to potęga. Wiele procesów można zautomatyzować. Tutaj robisz dźwignię wykorzystując technologię. Masz nieograniczone możliwości, ale to wszystko zależy od Ciebie. Ty decydujesz!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz