poniedziałek, 8 września 2014

Na lokacie zarobisz niewiele, ale i bez ryzyka


Lokata bankowa, to cały czas najbardziej popularna forma oszczędzania w Polsce. Popularna dlatego, że ludzie nie mają wiedzy na temat innych instrumentów, a niektórzy się zwyczajnie boją inwestować. Generalnie jednak brak wiedzy prowadzi do tego, że wybieramy to co większość. Niestety na lokacie nie zarobimy zbyt wiele. W zasadzie powinniśmy się cieszyć, że nie tracimy, bo jest niska inflacja. Gdyby była wyższa, nic byśmy nie zarobili.

Nie zmienia to jednak faktu, że wolimy zarobić mało, ale za to bezpiecznie. Chociaż afera "Amber Gold" pokazała jednak trochę odmienny obraz, ale może to wyjątek potwierdzający regułę. Tak samo wolimy pracować na etacie, niż prowadzić własną firmę. Szukamy złudnego bezpieczeństwa, którego dawno na etacie już nie ma. Ale dobrze, nie będziemy walczyć z wiatrakami.

Jest zatem dla pasjonatów tzw. bezpieczeństwa, dość ciekawa oferta lokaty bankowej w Idea Banku.
Specjalnie dla tych, którzy chcą bezpiecznie i pewnie zamieszczam po prawej stronie menu pod ofertami mBanku banner wraz z linkiem do wykorzystania, aby taką lokatę założyć.


Zachęcam jednak do edukacji finansowej, do zainteresowania się swoimi pieniędzmi. Do tego, żeby wiedzieć jak pracują i czy w ogóle pracują, bo jak już nieraz pisałem, pieniądze również pracują. Nie tylko ludzie pracują na pieniądze. Zatrudnij swoje pieniądze do pracy i zarabiaj więcej niż 5% na lokacie. Interesujesz się w ogóle swoimi pieniędzmi?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz